Analizy Ala Brooksa na Comparic.pl

kwiecień 22, 2015

Pragniemy Państwa poinformować, że wybrane analizy Ala Brooksa są na bieżąco tłumaczone i publikowane na stronach Comparic.pl:

http://comparic.pl/…/strategie-al-b…/strategie-al-brooks-pa/

Opinie nt “Analizy price action”.

styczeń 23, 2015

To już mamy kolejny dodruk!!:) Sporo książek już sprzedaliśmy. Jakie macie opinie?:)

Można je wyrazić na stronach księgarni Maklerska.pl.

Zachęcamy!!

Gazeta Giełdy “Parkiet”, 31.12.2014

styczeń 16, 2015

W “Parkiecie” 31 grudnia pojawił się artykuł napisany przez Pana Brooksa na temat polskiej złotówki. Oto dowód:)

Nowy obraz mapy bitowej

Brooks nr 1 w księgarni Maklerska.pl

grudzień 13, 2014

Oto TOP5 w największej w Polsce księgarni poświęconej literaturze giełdowej – Maklerska.pl. Brooks prowadzi:)

FB_jpg

Recenzja książki Ala Brooksa w Gazecie Giełdy “Parkiet”, 26.11.2014

grudzień 3, 2014

“Autor, trader z 20-letnim doświadczeniem i współpracownik magazynu „Futures”, zdradza w niej krok po kroku swoje podejście do czytania wykresów i zawierania transakcji. Książka ma aż 540 stron i jest kierowana do profesjonalnych inwestorów. Jak w swojej recenzji podkreśla Marek Wołos, członek zarządu TMS Brokers: „…lekturę należy rozpocząć tylko w przypadku, jeśli czytelnik jest w stanie całkowicie zaangażować się w dokładną analizę książki. Nie wystarczy jej przeczytać, trzeba ją przestudiować”. Takie studia mogą się jednak opłacić. Podejście typu price action to klasyczna analiza ruchów cenowych, która pod angielską nazwą przeżywa ostatnio swoją drugą młodość. Podejście to zakłada, że do szczęścia wystarczy odpowiednie obserwowanie świec na wykresie. Zmiany cen można analizować dla wszystkich rodzajów wykresów i w każdym interwale czasowym. Brooks pokazuje w swojej książce m.in., jak identyfikować ważne formacje cenowe, na przykład outside i reversal bary, jak rysować linie trendu i kanały, a także jak wyznaczać wsparcia i opory. Na suchym opisie lektura się nie kończy. Opisywane techniki obrazowane są na przykładowych wykresach. Kiedy już nauczymy się czytać i interpretować zmiany kursu, autor pokazuje praktyczne wykorzystanie tej wiedzy. W książce znajdziemy więc przykładowe sygnały kupna i sprzedaży niezbędne do budowania strategii inwestycyjnych. Dla fanów obserwowania kresek książka Brooksa będzie bez wątpienia długą i interesującą podróżą po giełdowych wykresach.”

Konkurs

listopad 26, 2014

Dzisiaj naszą książkę będzie można wygrać na fan page jednego z naszych Patronów.

Obserwujcie:
https://www.facebook.com/gazetaparkiet

Powodzenia:)

Fragment o giełdowej rzeczywistości

listopad 14, 2014

“Chciałbym jeszcze dodać, że ze względu na powszechnie panującą niepewność związaną z inwestycjami na giełdzie często w mojej książce będę używał określeń takich jak: „zazwyczaj”, „możliwe, że”, „prawdopodobnie”, aby opisać to, co według mnie nastąpi z prawdopodobieństwem co najmniej 60-procentowym. Zdaję sobie sprawę, że to może być dla czytelników frustrujące, ale uważam, że jeśli ktoś chce być zawodowym traderem, musi zaakceptować fakt, że na giełdzie nigdy nic nie jest oczywiste. Bardzo często najlepsze transakcje opisuję, używając powyższych słów, ponieważ to właśnie one najlepiej przedstawiają giełdową rzeczywistość.”

Już dostępna

listopad 5, 2014

Książka już jest u nas. Oto zdjęcia robione naszym “podręcznym” aparatem fotograficznym. Spis treści oraz fragmenty można znaleźć na tej stronie w innych działach. Jedynym dystrybutorem publikacji jest księgarnia Maklerska.pl.

10694375_980867191927236_8189771834860213350_o

Projekt okładki

październik 21, 2014

Poniżej zamieszczamy frontową część okładki. Sprzedaż książki “Analiza price action” ruszy na początku listopada. My nie możemy się już doczekać:)

price_action_m

Rozpoczęcie sprzedaży “Analizy price action” rozpocznie się 20 października

wrzesień 17, 2014

No to jesteśmy jeszcze bliżej końca:) Poniżej zrzut z ekranu przedstawiający 26 rozdziałów książki. Każda literka w nazwie pliku oznacza jedna osobę, która pracowała nad tekstem. Kolejność literek nie jest przypadkowa:)

Datę wydania szacujemy już z coraz większa precyzję. Książka w sprzedaży pojawi się 20 października:)

Brooks_jpg

 

Coraz bliżej końca:)

marzec 20, 2014

Wiemy, że wydanie “Analizy price action” wydłuża się (jak dobry wzrostowy trend:)), ale wynika to tylko z jednego powodu: chcemy, aby książka prezentowała naprawdę wysoką jakość.

Redakcja wymaga wielu spotkań, porad, konsultacji, niemniej 272 strony są już zrobione. To więcej niż połowa:)

Książka price action

 

Zaczynamy odliczanie

sierpień 25, 2013

Dziś jest premiera oficjalnej strony internetowej pierwszej książki Al’a Brooksa pt. “Analiza Price Action: TRENDY”. O nowościach i postępach w tłumaczeniu książki będziemy informować na bieżąco. Planowany okres wydania publikacji to pierwszy kwartał 2014 roku.